Nieruchomość idealna na wakacje

domekKupowanie mieszkań czy domów często kojarzy nam się ze zmianą miejsca zamieszkania czy wynajmem dla studentów bądź osób szukających pracy. Nie zawsze tak jest. Bardzo często zakup nieruchomości może być po prostu inwestycją, zwłaszcza, jeżeli kupimy taką, która jest położona w atrakcyjnej okolicy. Przykładem może być zakup domu nad morzem. Jeżeli będzie on położony w odpowiedniej odległości od plaży a dodatkowo w miejscu interesującym dla turysty, możemy mieć pewność, że taka inwestycja bardzo szybko się zwróci.

Wielu notariuszy przyznaje, że zakup apartamentu czy domu w kurorcie w ostatnich latach stał się dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. Dodatkowo właściciel może sam skorzystać z nieruchomości, dzięki czemu dodatkowo oszczędza, gdyż nie musi szukać miejsca na wakacje. Co prawda, w Polsce jest to ciągle nowinka, jeżeli chodzi o inwestowanie pieniędzy, jednak popularność tego rozwiązania rośnie z roku na rok i ma coraz więcej zwolenników.

Oczywiście, inwestowanie w nieruchomości nie jest dla każdego, jednak potencjalni nabywcy są kuszeni wizją nawet kilkuprocentowej rocznej stopy zwrotu. Większość z inwestorów to osoby zamożne, które w ten sposób zabezpieczają siebie i swoje rodziny przed ewentualną utratą majątku. Niektórzy deweloperzy, operatorzy oraz agencje gwarantują stałe zyski przed około 5 lat, co również zachęca do inwestowania pieniędzy w nieruchomości.

Oczywiście, jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę w przypadku wakacyjnych nieruchomości jest lokalizacja. Wśród Polaków panuje przekonanie, że najbardziej atrakcyjne pod względem inwestycyjnym nieruchomości położone są nad wspomnianym już wcześniej morzem. Warto jednak pamiętać, że rynek ten cechuje się dużą sezonowością, co widać na przykładzie zarówno nadmorskich, jak i górskich miasteczek i miejscowości.