Najlepsze miejscowości turystyczne nad polskim Bałtykiem

deptakWśród ulubionych miejsc na wakacyjne krajowe wypady, od wielu lat prym wiodą polskie góry i morze. Ta ostatnia opcja wydaje się być o wiele bardziej atrakcyjna, zwłaszcza, że lato to idealny czas na kąpiele i wodne szaleństwa. Wśród wielu miejscowości turystycznych nad polskim morzem, kilka z nich niezmienne króluje na liście najchętniej wybieranych nadbałtyckich miejscowości. Jeśli więc planujesz wypad nad morze, koniecznie zobacz, gdzie warto się wybrać.

Gdańsk

Ta duża turystyczna miejscowość to część Trójmiasta. Gdańsk posiada aż pięć oficjalnych kąpielisk, gdzie można zażywać kąpieli bezpiecznie i pod okiem ratownika. Szczególną popularnością cieszy się Brzeźno oraz Orle. Na turystów czekają także tradycyjne zabytki związane z morzem, takie jak molo czy latarnia morska.

Gdańsk oferuje szeroką bazę noclegową oraz gastronomiczną. Na deptakach sprzedawana jest m.in. sztuczna biżuteria, pamiątki z muszli oraz inne gadżety, które chętnie przywozimy z wakacji.

Kołobrzeg

Kolejnym ważnym miastem jest Kołobrzeg. Podobnie jak Gdańsk oferuje on zwiedzanie latarni morskiej oraz spacery po molo. Plaża Zachodnia w Kołobrzegu posiada tzw. Błękitną Flagę. Tam kąpiele są bezpieczne i odbywają się pod nadzorem ratownika.
Chętni na morskie wojaże, znajdą wiele ofert rejsów statkiem, pływania na pontonach, łódkach motorowych czy innym sprzęcie.

Międzyzdroje

Międzyzdroje bez wątpienia są chętnie odwiedzane przez turystów. Swój szczególny boom przeżywają podczas letniego Festiwalu Gwiazd, gdzie można zobaczyć swojego ulubionego aktora, sportowca czy muzyka, a nawet otrzymać od nich wymarzony autograf.
Międzyzdroje mają także olbrzymią bazę sprzętu, który za odpowiednią opłatą można wypożyczyć i cieszyć się fantastycznymi morskimi przygodami.

Jeśli więc jeszcze nie postanowiłeś gdzie spędzić najbliższe wakacje, skorzystaj z jednej z trzech doskonałych propozycji i wypoczywaj aktywnie.