Żeglarstwo w Olsztynie

sail regatta competition team 2647696Amatorów żeglarstwa przyciągają Wielkie Jeziora Mazurskie oraz inne jeziora położone na Warmii i Mazurach. Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego nie mogą narzekać na brak możliwości do rozwijania swoich pasji związanych ze sportami wodnymi. Otoczenie wielu jezior pomaga w kształtowaniu umiejętności. Czytaj dalej

Wycieczki szkolne – coraz ciekawsze dla dzieci

dzieci na wycieczceOd zawsze chyba organizowane były w naszym kraju wycieczki szkolne, ich charakterystyka to termin organizacji wycieczek – maj lub początek czerwca oraz forma wycieczki – wyjazd autokarowy. Jednak w ostatnich latach bardzo zmieniła się struktura wycieczek, za sprawą kilku czynników, chyba najważniejszy z nich to ostra rywalizacja biur podróży, które chcą ściągnąć do siebie jak największą ilość chętnych, a więc muszą przygotowywać ofertę bardzo atrakcyjną, a jednocześnie cena wycieczki powinna być na rozsądnym poziomie. Czytaj dalej

Wypoczynek nad Morzem – oferta 2022

sopotOto informacja największego polskiego biura podróży na sezon 2022.

Komfortowe wakacje nad polskim morzem mogą być dostępne dla każdego z Państwa, niezależnie od zasobu portfela! Dzięki możliwościom przez nas oferowanym, znalezienie odpowiedniego noclegu, niezależnie od założonych kryteriów, będzie bowiem bardzo łatwe. Dostępne są u nas oferty w różnych standardach – zarówno domki letniskowe, hotele z wyżywieniem czy miejsca w kwaterach prywatnych oraz gospodarstwach agroturystycznych. Wszystkie je łączy to, że położone w atrakcyjnych nadmorskich miejscowościach. Z pewnością więc każdy, komu marzy się wakacyjny wypoczynek nad morzem, znajdzie tutaj coś dla siebie. Niezależnie czy planuje wczasy z rodziną, samotnie czy z grup znajomych.

Czytaj dalej

Apartamenty w miastach

PoznańPodróżować można nie tylko w okresie wakacji. Praktycznie każda pora roku sprzyja wyjazdom, a podczas chłodniejszych miesięcy mamy ten komfort, że liczba turystów jest znacznie mniejsza. Można zwiedzać i świetnie się bawić o każdej porze roku. Szczególnie w okresie zimy podróże są bardzo ciekawe i nietypowe. Wiele miejsc oferuje nam atrakcyjne oferty zatrzymania się właśnie i zwiedzenia danego miasta. Okres zimowy jest dużo tańszy od typowego okresu urlopowego w wakacje.

Nie ma aż tak dużego natłoku turystów i rezerwacja miejsca jest dużo przystępniejsza. W takim okresie można skorzystać z luksusowych ofert które są na nasza kieszeń. Ponadto warto również zauważyć, że ceny wstępu do muzeów czy różnych innych atrakcji turystycznych będą z pewnością mniejsze.

Chyba każde większe miasto może pochwalić się ciekawą historią i zabytkami. Poznań nie jest tu wyjątkiem. Co więcej, miasto to warte jest odwiedzenia choćby dlatego, że jest jednym z najstarszych w Polsce.

Komfortowe apartamenty w Poznaniu mogą być idealną koncepcją do spędzenia weekendu tylko we dwoje. Aby dany pokój mógł otrzymać miano apartamentu musi spełnić kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim chodzi o rozmiar i rozkład. Musi być ogromny salon, łazienka i kuchnia. Rozkład powinien być tak zaprojektowany, aby łatwo było rozróżnić odpowiednie części pomieszczenia. Bardzo ważna jest funkcjonalność takiego pomieszczenia. Apartamenty muszą być wyposażone we wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty RTV i AGD. Począwszy od telewizora, DVD, bezprzewodowy internet, pralkę i żelazko. Dzięki takiemu wyposażeniu z pewnością będziemy mogli się poczuć jakbyśmy byli u siebie będąc w domu.

Atrakcje Sopotu

Walory turystyczne w mieście Sopot zostały zaobserwowane w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wówczas Sopot nie był jeszcze miastem, które posiadało prawa powiatu. Dopiero tego rodzaju prawa zostały nadane mu w 1999 roku. Sopot wówczas mógł poszczycić się tego rodzaju prawami, gdyż przyznawane one były jedynie miasto, które posiadały większą liczbę mieszkańców niż sto tysięcy. Wracają jednak do walorów turystycznych, Sopot z pewnością posiada takowe., W przeciwnym wypadku nie otrzymałby praw powiatu oraz nie byłby faworyzowany przez wiele organizacji z całego świata. W tym przypadku chodzi oczywiście o organizowanie Festiwali oraz innego tego rodzaju spotkań n skalę międzynarodową. Sopot położony jest w malowniczym miejscu. Morze oraz dostęp do wody to tylko jedne z głównych atrakcji, które czekają na odwiedzających tego rodzaju miasto turystów. Nie ma wie się czemu dziwić, że Sopot, który opisywany jest w niniejszym artykule posiada wiele tego rodzaju walorów turystycznych. Czytaj dalej

Resort Niegocin – wakacje w Wilkasach

wilkasyJeśli jesteś początkującym żeglarzem, który chce podnieść swoje umiejętności żeglarskie, jeśli jesteś wytrawnym żeglarzem, który chce się zrelaksować, lub gdy jesteś osobą lubiącą wypoczynek nad wodą, warto na urlop wybrać się do Wilkas. Mazurski wypoczynek w Wilkasach to doskonała miejscówka dla wszelkiego rodzaju wodniaków, miłośników wczasów nad jeziorem i wielbicieli Mazur. Miejscowości Wilkasy położona jest tuż na jeziorem Niegocin, a w niewielkiej odległości od niej znajdują się także jezioro Wilkasy Małe i Wilkasy Duże oraz jezioro Tajty, które połączone jest z jeziorem Kisajno. To wszystko sprawia, że naprawdę trudno wymarzyć sobie lepsze miejsce, jeśli nasz urlop chcemy spędzić uprawiające sporty wodne. Czytaj dalej

Rumunia. Zapomniana kraina

wulkan blotnyW Karpatach nie spotka się wielu turystów i można biwakować w zasadzie wszędzie, gdzie tylko znajdzie się miejsce do rozbicia namiotu i trochę wody do picia. Trzeba jednak uważać na psy pasterskie, które pilnują stad owiec. Kiedy nie ma w pobliżu pasterza atakują bez ostrzeżenia, nie zważając na rzeczywiste intencje. Psiaki trzymane krótką ręką przez pasterzy, nie mają żadnych skrupułów wobec potencjalnego złodzieja. Nosimy więc kieszenie pełne petard, których huk odstrasza owczarki przynajmniej na chwilę. W tym czasie zwykle pojawia się baca i wiemy już, że niebezpieczeństwo minęło. Po przełamaniu lodów kubkiem rakiji przechodzimy do handlu wymiennego. Pasterze chętnie sprzedają mleko i ser w zamian za konserwy i papierosy, towar w górach deficytowy. Życie w stinie – pasterskim szałasie dalekie jest od sielanki. Owczarze na całe lato przeprowadzają się w góry, zostawiając rodziny w wioskach. Na owce czyhają wilki i niedźwiedzie, więc pasterze nie rozstają się z długimi, dość wiekowymi strzelbami.

Wulkany błotne

Na południu Rumunii, niedaleko miasta Buzau znajdują się jedyne w Europie wulkany błotne. Wydawałoby się, że taka atrakcja turystyczna powinna być jakoś rozreklamowana, a okazuje się, że nie jeździ tam nawet autobus. Z pobliskiej miejscowości Berca można wędrować piaszczystą drogą 12 km, albo liczyć na złapanie jakiegoś samochodu. Mamy dużo szczęścia, bo na pustej drodze pojawia się wreszcie ciężarówka. Na niewielkiej powierzchni popękanej ziemi kilka kraterów wypluwa szarą lawę, tworząc łagodne stożki pomiędzy zielonymi wzgórzami. Zjawisko to towarzyszy występowaniu złóż ropy naftowej, co można wyczuć w dziwnym smaku wody z pobliskiego źródełka. Z braku czegoś innego prawie wszyscy uznaliśmy ją za zdatną do picia po przegotowaniu.

Na miejscu pamiętajcie żeby nie dotykać błota. Błoto jest toksyczne, dlatego nie rosną tu żadne rośliny. Uważajcie, bo przy większych kraterach jakiś wyrzut może was ochlapać.

Przeczytaj też o zastosowaniu błota w kosmetyce.

Sopot na weekend

sopotMiasto Sopot jest jednym z miast Polski, które położone jest w województwie pomorskim. Miasto tego rodzaju opisywane w niniejszym tekście znajduje się w północnej części Polski. Sopot istnieje oraz funkcjonuje na prawach powiatu. Miasto tego rodzaju opisywane w niniejszym tekście jest bezpośrednio umiejscowione nad Zatoką Gdańską. Jak można się domyśleć, zatoka tego rodzaju bezpośrednio należy do Morza Bałtyckiego. Ponadto Sopot położony jest na Pobrzeżu Gdańskim. Usytuowany jest miedzy dwoma wielkimi miastami. Mowa w tym przypadku oczywiście o Gdańsku oraz Gdyni. Trójmiasto składa się właśnie z Gdyni, Gdańska oraz Sopotu. Te trzy popularne miasta naszego pięknego kraju tworzą swoisty tercet, czyli popularnie nazywany jest on Trójmiastem. Sopot bezpośrednio należy do aglomeracji miasta Gdańsk. W tym miejscu warto podkreślić fakt, że jest to najmniejszy powiat znajdujący się w Polsce, który posiada prawa powiatu. Oczywiście w tym przypadku chodzi o miejsce pod względem ludności. Czytaj dalej